"Vox" - Christina Dalcher

Doktor Jean McClellan poświęciła większość życia badaniom naukowym dotyczących ośrodka Wernickiego w mózgu. Nigdy nie interesowała się polityką, a strajki pozostawiała innym. Gdy jednak nowy rząd amerykański postanawia przywrócić dawny wygląd świata, sprzed ponad stu lat, zaczyna tego żałować. Kobietom nie tylko zostają odebrane prawa wyborcze, czy posady, ale również słowa. Każda kobieta, bez względu na wiek, czy status społeczny, jest zmuszona do noszenia licznika słów, którego liczba nie może przekroczyć stu.
Czytaj dalej

"Zbrodnia i Karaś"- fragment│ZAPOWIEDŹ

Opis z okładki:
„Emocje i dobra zabawa – gwarantowane. Polecam!” Alek Rogoziński

Na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dwie sprzątaczki znajdują ciało Ernesta Karasia, znienawidzonego przez współpracowników i studentów profesora. Gdy wykładowca wydawał ostatnie tchnienie, w budynku Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych przebywało tylko dziesięć osób: czy którejś z nich mogło zależeć na usunięciu Karasia? A może po prostu doszło do nieszczęśliwego wypadku? Tak byłoby lepiej dla wszystkich zainteresowanych i samej uczelni, bo skandal mógłby zniszczyć jej i tak nie najlepszą opinię...

Czytaj dalej

"Dwór Szronu i Blasku Gwiazd" - czyżby zbędny dodatek do serii?

Wojna się skończyła, nie oznacza to jednak, że wszystko się ustatkowało. W iliryjskich obozach panuje chaos i przygnębienie po utracie wojowników. Zaczynają się w nich pojawiać głosy sprzeciwu i buntu wobec rządów Rhysanda. Niepokoje wzbudza również granica między dworem wiosny, a światem ludzi. Jakby tego było mało - niegdyś piękne miasta, teraz leżą w gruzach, a ich odbudowa bez wątpienia zajmie wiele czasu. Zbliża się jednak zimowe przesilenie, podczas którego można naprawić zepsute relacje i umocnić zawarte więzi.

Czytaj dalej

Co sądzę o "Kronikach Ocalałych"?│RECENZJA książek Mary E. Pearson


Lia nigdy nie należała do tych księżniczek, które sztywno trzymają się królewskiej etykiety oraz panujących na dworze zasad. Jako dziecko często czuła się niesprawiedliwie traktowana i ograniczana, co tylko wzniecało jej młodzieńczy bunt. To poczucie nie zmienia się wraz z upływem lat. Jako że Lia jest Pierwszą Córką domu Morrighanów, a jej kraj potrzebuję naprawić układy z pobliskim królestwem, w celu zapewnienia sojuszu politycznego zmuszona jest wyjść za mąż za kogoś, kogo nie kocha. Nie mogąc żyć ze świadomością, iż całe życie będzie musiała spędzić w obcym kraju, wraz z obcym człowiekiem i wśród ludzi, narzucających jej kolejne zasady, których powinna przestrzegać, postanawia uciec wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką do pewnego rybackiego miasteczka.

Tymczasem informacja o ucieczce księżniczki się rozchodzi, a szukać zaczynają jej dwaj młodzieńcy. Opuszczony przy ołtarzu książę oraz zabójca wysłany przez wrogie królestwo.

Czytaj dalej

"Przed Zmierzchem" - Nora Roberts│Kryminał? Nie sądzę... (współpraca z niekulturalnie.pl)

undefined
Jest rok 1991. Alice postanawia wrócić do rodzinnego domu, z którego wyjechała, by zwiedzić kawałek świata. Wracając, wspomina wszystkie chwile spędzone z rodziną, w tym konflikty między nią a siostrą. Gdy nagle zatrzymuje się samochód, a jego kierowca proponuje dziewczynie podwózkę, Alice uznaje to za wybawienie. Niestety okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dziewczyna zostaje uderzona i traci przytomność. Budzi się przywiązana w ciemnej piwnicy, a porywacz okazuje się fanatykiem religijnym, który kobiety traktuje jak niewolnice.

25 lat później w ośrodku wypoczynkowym zostają popełnione dwa morderstwa w niewielkim odstępie czasu. Bodine Langbow – szefowa ośrodka, bardzo ceni swoją pracę, jak i zatrudnionych przez nią ludzi, których traktuje jak rodzinę. Dlatego gdy dowiaduje się, że jedna z ofiar to jej pracownica, zaczyna się dla niej trudny okres. Jakby nieszczęść było mało, do miasta powraca przyjaciel jej brata – Callen, którym dziewczyna była dawno temu zauroczona.
Czytaj dalej

Dwory - czy mi się podobały? Recenzja serii Sary J. Maas

W dzisiejszej recenzji nie znajdziecie krótkiego opisu wprowadzającego do fabuły książki, gdyż będę opowiadać o całej serii i chciałabym to zrobić bez spoilerów, jak najbardziej się da. To oznacza, że każdy może przeczytać moją jakże skromną opinię. Miłej lektury!
Już we wstępie wspomnę, że pierwszy tom serii - „Dwór Cierni i Róż” nie oczarował mnie tak jak resztę czytelników. Owszem książka sama w sobie podobała mi się, lecz nic poza dobrą i przyjemną w lekturze powieścią w niej nie widziałam. Po części byłam trochę zawiedziona, gdyż po przeczytaniu „Szklanego Tronu” spodziewałam się ogromnego ‘WOW’, do tego dochodziły zachwyty innych, których nie byłam w stanie zrozumieć. Mimo to dałam się nakłonić kilku osobom, bym przeczytała drugi tom, bo jak to mi powiedziano – jest on znacznie lepszy od poprzedniego. Tak też zrobiłam, bo nie należę do osób, które od razu skreślają serie tylko dlatego, że pierwszy tom nie spełnił osobistych oczekiwań.
Czytaj dalej

Powieść o upadku czyli "Ameryka w ogniu" - Omar El Akkad



Znalezione obrazy dla zapytania Ameryka ogniu

W 2074 r. na świecie panuje chaos i zamęt. W Stanach Zjednoczonych — jednym z największych krajów świata, wybucha II wojna secesyjna w historii. W wielu zakątkach świata, panuję ogromny nieznośny upał 
wynikający z gwałtownego ocieplenia, natomiast poziom mórz, znacznie się podnosi, zalewając pokaźne tereny. Sarat, nigdy nie znała świata pełnego pięknych zielonych pastwisk, czy lasów. Zna tylko wojnę, zaduch i cierpienie wynikające ze straty bliskich.

Ameryka w ogniu to książka, którą czytałam bardzo długo. Powodem nie był styl autora ani fabuła, która była całkiem dobrze zbudowana i najzwyklej w świecie ciekawa. Powodem był temat, a raczej tematy, jakie autor porusza. Omar el Akkad pokazuje nam świat, w którym dotychczasowe problemy ludzkości, jak stałe ocieplanie się planety, choroby, czy spory polityczne, kumulują się i tworzą z ziemi piekło. Pokazuje również świat, w którym mała niewinna i ciekawa świata dziewczynka, zamienia się we wrak człowieka, pełnego nienawiści.
Czytaj dalej