"Przed Zmierzchem" - Nora Roberts│Kryminał? Nie sądzę... (współpraca z niekulturalnie.pl)

undefined
Jest rok 1991. Alice postanawia wrócić do rodzinnego domu, z którego wyjechała, by zwiedzić kawałek świata. Wracając, wspomina wszystkie chwile spędzone z rodziną, w tym konflikty między nią a siostrą. Gdy nagle zatrzymuje się samochód, a jego kierowca proponuje dziewczynie podwózkę, Alice uznaje to za wybawienie. Niestety okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dziewczyna zostaje uderzona i traci przytomność. Budzi się przywiązana w ciemnej piwnicy, a porywacz okazuje się fanatykiem religijnym, który kobiety traktuje jak niewolnice.

25 lat później w ośrodku wypoczynkowym zostają popełnione dwa morderstwa w niewielkim odstępie czasu. Bodine Langbow – szefowa ośrodka, bardzo ceni swoją pracę, jak i zatrudnionych przez nią ludzi, których traktuje jak rodzinę. Dlatego gdy dowiaduje się, że jedna z ofiar to jej pracownica, zaczyna się dla niej trudny okres. Jakby nieszczęść było mało, do miasta powraca przyjaciel jej brata – Callen, którym dziewczyna była dawno temu zauroczona.
Czytaj dalej

Dwory - czy mi się podobały? Recenzja serii Sary J. Maas

W dzisiejszej recenzji nie znajdziecie krótkiego opisu wprowadzającego do fabuły książki, gdyż będę opowiadać o całej serii i chciałabym to zrobić bez spoilerów, jak najbardziej się da. To oznacza, że każdy może przeczytać moją jakże skromną opinię. Miłej lektury!
Już we wstępie wspomnę, że pierwszy tom serii - „Dwór Cierni i Róż” nie oczarował mnie tak jak resztę czytelników. Owszem książka sama w sobie podobała mi się, lecz nic poza dobrą i przyjemną w lekturze powieścią w niej nie widziałam. Po części byłam trochę zawiedziona, gdyż po przeczytaniu „Szklanego Tronu” spodziewałam się ogromnego ‘WOW’, do tego dochodziły zachwyty innych, których nie byłam w stanie zrozumieć. Mimo to dałam się nakłonić kilku osobom, bym przeczytała drugi tom, bo jak to mi powiedziano – jest on znacznie lepszy od poprzedniego. Tak też zrobiłam, bo nie należę do osób, które od razu skreślają serie tylko dlatego, że pierwszy tom nie spełnił osobistych oczekiwań.
Czytaj dalej

Powieść o upadku czyli "Ameryka w ogniu" - Omar El Akkad



Znalezione obrazy dla zapytania Ameryka ogniu

W 2074 r. na świecie panuje chaos i zamęt. W Stanach Zjednoczonych — jednym z największych krajów świata, wybucha II wojna secesyjna w historii. W wielu zakątkach świata, panuję ogromny nieznośny upał 
wynikający z gwałtownego ocieplenia, natomiast poziom mórz, znacznie się podnosi, zalewając pokaźne tereny. Sarat, nigdy nie znała świata pełnego pięknych zielonych pastwisk, czy lasów. Zna tylko wojnę, zaduch i cierpienie wynikające ze straty bliskich.

Ameryka w ogniu to książka, którą czytałam bardzo długo. Powodem nie był styl autora ani fabuła, która była całkiem dobrze zbudowana i najzwyklej w świecie ciekawa. Powodem był temat, a raczej tematy, jakie autor porusza. Omar el Akkad pokazuje nam świat, w którym dotychczasowe problemy ludzkości, jak stałe ocieplanie się planety, choroby, czy spory polityczne, kumulują się i tworzą z ziemi piekło. Pokazuje również świat, w którym mała niewinna i ciekawa świata dziewczynka, zamienia się we wrak człowieka, pełnego nienawiści.
Czytaj dalej